Зеленський: Ми хочемо, щоб США були серед учасників іноземного військового контингенту
Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що участь американських військових на території України не є обов’язковою. Сполучені Штати можуть надавати підтримку, зокрема, з повітря або через системи протиповітряної оборони.
Про це він висловився в інтерв’ю CBS News, передає Укрінформ.
«Ми розглядаємо США як нашого стратегічного партнера і такою залишається наша позиція. Незважаючи на окремі непорозуміння, в цілому ми маємо спільне бачення стратегічного партнерства – України та Америки. Тому ми вважаємо, що США повинні бути частиною країн, які долучаться до міжнародного військового контингенту. Це може бути як наземний контингент, так і підтримка в небі – наприклад, допомога з ППО та літаками. Не обов’язково, щоб американські військові були на землі. Головне, що ці сили союзників можуть діяти у різних формах: хтось на землі, хтось у повітрі, а хтось на морі», – зазначив Зеленський.
Він додав, що демонстрація союзництва є важливим сигналом для України та гарантією її безпеки.
Раніше заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса повідомив, що до «Коаліції охочих» готові приєднатися 10-12 країн у різних форматах.
27 березня в Парижі відбулася зустріч «Коаліції охочих», де основною темою були питання продовження допомоги Україні та обговорення структури майбутніх гарантій безпеки після завершення війни.
