Спецслужби США вивчають потенційну реакцію Ірану на остаточне оголошення Трампом перемоги
Розвідувальні служби США аналізують можливі наслідки виходу країни з конфлікту в Ірані. Це дослідження ініційовано на вимогу високопосадовців адміністрації Трампа. Вони побоюються, що така дія може негативно вплинути на Республіканську партію під час проміжних виборів.
Білий дім сподівається, що Іран правильно зрозуміє заяву про відхід і не створить проблем, які можуть зашкодити репутації республіканців перед важливими виборами до Конгресу.
ЦРУ та інші розвідувальні агенції розробили два можливі сценарії: у разі оголошення про перемогу США виведуть війська з регіону або залишать авіаносці для контролю ситуації в Перській затоці. У першому випадку Іран може вважати це своєю перемогою, тоді як у другому — оцінюватиме заяву як переговорну тактику, що навряд чи призведе до закінчення конфлікту.
Згідно з оцінками розвідки, якщо Трамп оголосить про перемогу і зменшить присутність військ в регіоні, Іран, ймовірно, сприйме це як свій успіх. А якщо він заявить про перемогу, залишивши значну військову присутність, це може бути розцінено Іраном як тактика для подальших переговорів.
Офіс Національної розвідки США утримався від коментарів на цю тему, однак речниця Білого дому підтвердила, що США ведуть консультації з Іраном і не планують поспішати з угодою, яка могла б виявитися невигідною.
Нагадаємо, раніше США, Ізраїль і Іран домовилися про двотижневе взаємне припинення вогню і відновлення комерційного руху через Ормузьку протоку. У лютому США та Ізраїль завдали ударів по об’єктах режиму в Ірані, після чого Іран атакував американські бази в кількох арабських країнах.
