ЗАЕС уже понад тиждень залежить від єдиної лінії електропередачі - МАГАТЕ

ЗАЕС уже понад тиждень залежить від єдиної лінії електропередачі – МАГАТЕ

Як повідомляє Укрінформ, на сайті МАГАТЕ опубліковано важливу новину.

7 травня сталося відключення єдиної резервної електролінії потужністю 330 кіловольтів Запорізької атомної електростанції, що призвело до повної залежності станції від однієї активної лінії на 750 кВ. Відомство зазначило, що пошкодження лінії сталося на території, яку контролює Україна, далеко від самої АЕС, і український оператор електромереж на даний момент не має можливості виконати ремонтні роботи через активні бойові дії у цьому регіоні.

МАГАТЕ нагадало, що всі шість реакторів ЗАЕС були зупинені у середині 2022 року, але їм все ще потрібне зовнішнє електропостачання для безпечного охолодження пального та зменшення ризиків аварій. До початку повномасштабного вторгнення Росії Запорізька АЕС користувалася десятьма лініями електропередач, що забезпечувало її надійністю у постачанні електрики.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі підкреслив, що проблема зовнішнього електропостачання продовжує залишатися вразливістю для ядерної безпеки на Запорізькій АЕС, і ситуація не має ознак покращення. Експерти агентства, які залишаються на місці, продовжуватимуть моніторинг ситуації і повідомлятимуть про стан безпеки на станції, який залишається тривожним.

Команда МАГАТЕ, перебуваючи на станції, зафіксувала звуки військових дій, у тому числі вибухи, на різних дистанціях від АЕС. Вранці у вівторок були чутні постріли та, ймовірно, запуска безпілотника.

Як повідомлялося, 7 травня НЕК “Укренерго” підтвердило ушкодження однієї з двох ліній електропередач, які забезпечують електрикою окуповану Запорізьку АЕС. У результаті станція наразі залежить лише від однієї лінії, що порушує норми ядерної безпеки.

Під час російського вторгнення Запорізька АЕС неодноразово зазнавала перебоїв у електропостачанні, зокрема повністю знеструмлювалася і переходила на резервні дизель-генератори.

Ремонтні бригади НЕК “Укренерго” займаються відновленням ушкоджених електроліній на підконтрольній Україні території.

Нагадаємо, Запорізька АЕС знаходиться під контролем російських військ з березня 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сибіга прибув на переговори до Анкари у вишиванці Попередній запис Сибіга прибув на переговори до Анкари у вишиванці
Росіяни атакували з артилерії Гуляйполе, зруйновані будинки Наступний запис Росіяни атакували з артилерії Гуляйполе, зруйновані будинки