За програмою медгарантій заклади безпідставно отримали понад ₴240 мільйонів
Про це стало відомо з повідомлення пресслужби Державної аудиторської служби України, зазначає Укрінформ.
«У процесі перевірок, проведених Держаудитслужбою в закладах охорони здоров’я в період 2023-2025 років, які уклали контракти з Національною службою здоров’я України в рамках програми медичних гарантій, виявлено, що деякі з цих установ отримали з державного бюджету 242,7 млн грн за ненадані в повному обсязі медичні послуги», — йдеться в офіційній інформації.
Як показали результати ревізій, недобросовісність окремих посадових осіб цих закладів стала причиною ситуації. Зокрема, «схеми» для отримання фінансування були традиційними: надання недостовірних даних до НСЗУ про наявність медичних фахівців та обладнання, а також фальшиві відомості про надані послуги в електронній системі охорони здоров’я.
Наприклад, одна з лікарень отримала 7,6 млн грн за послуги з реабілітації, хоча не мала відповідного відділення та необхідної кількості кваліфікованих спеціалістів.
Ще одна медична установа, подавши недостовірну інформацію, отримала 2,2 млн грн від НСЗУ за послуги гемодіалізу, які насправді не надавалися через відсутність спеціального обладнання та лікарів-нефрологів.
У ДАСУ підкреслили, що деякі медичні заклади вже повернули до державного бюджету 68,7 млн грн безпідставно отриманих коштів.
«Матеріали перевірок з виявленими порушеннями вже передані до правоохоронних органів, а також проінформовано НСЗУ, яка здійснила оплату цих послуг», — додали в пресслужбі.
Раніше повідомлялося, що Державна аудиторська служба виявила неефективність використання бюджетних коштів під час реформування закладів професійно-технічної освіти: з 88 запланованих центрів лише 6 розпочали свою роботу.
