З окупації повернули ще трьох українських підлітків
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив у Телеграмі про успішне повернення трьох дітей з окупованої території в Україну. За його словами, ці діти протягом понад трьох років жили в умовах страху і ризику через свою проукраїнську позицію. Вони та їх родини зазнавали погроз, а окупанти змушували їх навчатися за російськими програмами, забороняючи використання української мови та символіки.
Деякі діти тривалий час не виходили з дому, щоб уникнути переслідувань, в той час як інші намагалися виїхати, але стикалися з перешкодами на кордонах.
«Завдяки зусиллям Офісу уповноваженого з прав людини та команди Helping to Leave всі троє нарешті знайшлися у вільній Україні, поруч з родичами. Вони отримують психологічну, гуманітарну та правову підтримку, відновлюють документи і готуються повернутися до навчання та нормального життя», — зазначив Єрмак.
Днями в рамках ініціативи Bring Kids Back UA з тимчасово окупованих територій повернули 17-річного хлопця.
