Вступ України до Євросоюзу та посилення ППО: Зеленський провів переговори з Макроном
Президент України висловив вдячність Еммануелю Макрону за його спільне лідерство в рамках “Коаліції охочих” та за зусилля, спрямовані на об’єднання міжнародних партнерів України, зокрема США та європейських країн.
Під час зустрічі, яка відбулася у форматі United Europe in Ukraine, президенти України та Франції обговорили результати нещодавньої п’ятисторонньої конференції, приділивши особливу увагу реалізації рішення про те, що з 12 травня має розпочатися безумовне припинення вогню на термін не менше 30 днів.
Крім того, було обговорено можливі санкції проти Росії у разі відмови від цього рішення. Лідери акцентували увагу на потребах України в обороні та необхідності посилення системи протиповітряної оборони, а також обговорили перспективи співпраці в оборонній сфері.
Зеленський також згадав про прагнення України до вступу в Європейський Союз, підкресливши, що розраховує на підтримку Франції щодо ухвалення необхідних політичних рішень на рівні ЄС та відкриття перших кластерів переговорів.
Нагадаємо, 10 травня до Києва прибули президент Франції Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, а також прем’єр-міністри Великої Британії та Польщі, де вони провели саміт “Коаліції охочих”. У спільній заяві лідери закликали Росію до повного та безумовного 30-денного припинення вогню та підтвердили свою підтримку Україні.
