В Індійський океан упав радянський зонд «Космос-482»
За інформацією Укрінформу, «Космос-482», радянський зонд, який було запущено навесні 1972 року для дослідження Венери, впав в Індійський океан. За даними Роскосмосу, апарат увійшов у щільні шари атмосфери о 09:24 за московським часом на відстані 560 кілометрів на захід від острова Середній Андаман і приземлився в океані західніше Джакарти, Індонезія.
Зазначається, що через поломку розгінного блоку зонд не зміг залишити навколоземну орбіту і з 1972 року обертався навколо Землі на висоті 10 тисяч кілометрів. Діаметр зонду становить один метр, а вага — менше 500 кілограмів.
Крім того, ЗМІ повідомляють про проблеми, які виникли з секретним російським супутником «Космос-2553», пов’язаним із програмою зі створення ядерної протисупутникової зброї.
