Україна підписала конвенцію Ради Європи про штучний інтелект і права людини

Україна підписала конвенцію Ради Європи про штучний інтелект і права людини

Міністерство цифрової трансформації України повідомило про підписання Рамкової конвенції Ради Європи, яка стосується штучного інтелекту, прав людини, демократії та верховенства права. Ця угода є першим міжнародним документом у сфері штучного інтелекту.

Заступники міністра цифрової трансформації Олександр Борняков та Генерального секретаря Ради Європи Бьорн Берге офіційно підписали документ. Конвенція визначає принципи, які мають бути враховані при розробці законодавства та впровадженні технологій штучного інтелекту в публічному секторі. Серед основних принципів – повага до людської гідності, прозорість, недискримінація, захист приватності, а також забезпечення надійності і безпеки інновацій.

В міністерстві підкреслили, що Україна не просто входить у технологічне майбутнє, а активно формує його відповідно до світових стандартів, співпрацюючи з лідерами у цій сфері. На сьогоднішній день конвенцію вже підписали 15 держав, серед яких Велика Британія, США, Канада, країни ЄС, Ізраїль та Японія.

Цю конвенцію відкрили для підписання в вересні 2024 року під час конференції міністрів юстиції Ради Європи у Вільнюсі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

У Куп’янську довелося закрити лікарню - лише за добу росіяни випустили по громаді 18 КАБів Попередній запис У Куп’янську довелося закрити лікарню – лише за добу росіяни випустили по громаді 18 КАБів
Зеленський в Анкарі - про російську делегацію: Це бутафорський рівень Наступний запис Зеленський в Анкарі – про російську делегацію: Це бутафорський рівень