У МОЗ визнали нестачу сімейних лікарів – і питання не тільки в зарплатах
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив у телеефірі, що проблема нестачі сімейних лікарів зумовлена не лише низькими зарплатами або питанням житла, хоча ці аспекти також вирішуються на системному рівні.
Ляшко додав, що в цьому році медичні працівники, які починають працювати у закладах охорони здоров’я в сільських або прифронтових регіонах, матимуть можливість отримати службове житло. “Після десяти років роботи в такому закладі, лікарі зможуть приватизувати це житло”, – уточнив він.
Міністр зазначив, що у Міністерстві охорони здоров’я виділено фінансування для забезпечення медичних працівників службовим житлом, яке буде направлене у вигляді субвенції до закладів, де вони працюють.
Ляшко також наголосив, що діє комплексна підтримка для медичних працівників, що переїжджають у регіони з критичною нестачею кадрів, щоб вирішити цю проблему якомога швидше.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів України вніс зміни до програми медичних гарантій на 2025 рік.
