Стрілянина в австрійській школі: нападник був затятим гравцем в онлайн-шутери
10 червня в австрійському місті Граз відбулася стрілянина в школі, у якій колишній учень влаштував напад. Як повідомляє Укрінформ з посиланням на Die Presse, міліція отримала інформацію щодо особи зловмисника від його близького друга, який характеризував нападника як замкнутого і відлюдькуватого, що волів віртуальну реальність.
Слідство з’ясувало, що 21-річний хлопець, який раніше навчався в цій школі, зайшов до будівлі через головний вхід о 9:57 з рюкзаком. У той момент в школі перебувало близько 350-400 людей. Піднявшись на третій поверх, він озброївся пістолетом Glock та рушницею Mercury. Спочатку нападник почав стріляти по учнях 5-го класу, а потім, повернувшись на третій поверх, вів вогонь по семикласниках.
О 10:07 він повернувся до вбиральні, де скоїв самогубство. Поліція вважає, що присутність правоохоронців, які прибули на місце події о 10:06, могла запобігти подальшим жертвам, оскільки нападник мав із собою достатньо патронів.
З’ясовано, що нападник легально придбав зброю, пройшовши психіатричну експертизу, а також відвідував стрілецькі тренування. У його квартирі знайшли саморобну бомбу, прощальні листи та детальний план злочину. Унаслідок його дій загинуло десятеро осіб, серед них шестеро дівчат, троє хлопців та одна вчителька, ще одинадцять осіб отримали поранення та наразі перебувають у лікарні в стабільному стані.
Слідство продовжується, і поліція намагається виявити можливих співучасників або тих, хто міг знати про плани нападника.
