Штати оголосили санкції проти чотирьох суддів МКС
Державний секретар США Марко Рубіо оголосив про введення нових санкцій. Цього разу обмеження стосуються чотирьох суддів Міжнародного кримінального суду: Соломі Балунгі Босса з Уганди, Лус дель Кармен Ібаньєс Карранза з Перу, Рейне Аделаїди Софі Алапіні Гансу з Беніну та Беті Голер зі Словенії. Про це Рубіо повідомив у своїй заяві, опублікованій в четвер.
Він зазначив, що ці судді активно брали участь у розслідуваннях та правових процесах, які стосуються громадян США та Ізраїлю. При цьому Рубіо підкреслив, що Сполучені Штати та Ізраїль не є учасниками Римського статуту.
Глава Держдепартаменту назвав Міжнародний кримінальний суд політизованим органом, який без обґрунтування проголошує необмежені повноваження у розслідуванні та переслідуванні громадян США та їх союзників.
Він також наголосив, що США вживатимуть необхідних заходів для захисту свого суверенітету і суверенітету своїх партнерів від “незаконних дій” МКС.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп на початку свого перебування на посаді доручив уряду підготувати санкції проти МКС після того, як суд виніс ордери на арешт ізраїльських посадовців, у тому числі прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу.
