Нинішніх 2% ВВП на оборону від країн НАТО вже замало - посол США

Нинішніх 2% ВВП на оборону від країн НАТО вже замало – посол США

Про це в інтерв’ю одному з американських телеканалів розповів посол США в НАТО Метью Вітакер, передає Укрінформ.

Він підкреслив, що європейські партнери та Канада повинні значно активніше реагувати на сучасні виклики, ніж це було зроблено після зобов’язання витрачати 2% свого ВВП на оборону. «Повідомлення ясне: цього недостатньо. Світ став більш небезпечним», – зазначив дипломат.

За словами Вітакера, однією з серйозних загроз є Росія, яка нині становить небезпеку для союзників США в Європі.

«Світ справді небезпечний. Весь альянс повинен скористатися цією можливістю, поки Дональд Трамп веде ці альянси, щоб вони були готові до всіх викликів», – додав він.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте також звернув увагу на те, що якщо країни-члени Альянсу залишать витрати на оборону на рівні 2% від ВВП, то НАТО не зможе захистити своїх членів упродовж 3-5 років.

За повідомленням, у 2022 році 32 країни НАТО витратили на свою оборону понад 1,3 трильйона доларів, що перевершило прогнозовані показники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Російські строковики беруть участь у боях у Курській області - перехоплення Попередній запис Російські строковики беруть участь у боях у Курській області – перехоплення
Збірна України програла по булітах британцям на старті ЧС-2025 з хокею Наступний запис Збірна України програла по булітах британцям на старті ЧС-2025 з хокею