Нинішніх 2% ВВП на оборону від країн НАТО вже замало – посол США
Про це в інтерв’ю одному з американських телеканалів розповів посол США в НАТО Метью Вітакер, передає Укрінформ.
Він підкреслив, що європейські партнери та Канада повинні значно активніше реагувати на сучасні виклики, ніж це було зроблено після зобов’язання витрачати 2% свого ВВП на оборону. «Повідомлення ясне: цього недостатньо. Світ став більш небезпечним», – зазначив дипломат.
За словами Вітакера, однією з серйозних загроз є Росія, яка нині становить небезпеку для союзників США в Європі.
«Світ справді небезпечний. Весь альянс повинен скористатися цією можливістю, поки Дональд Трамп веде ці альянси, щоб вони були готові до всіх викликів», – додав він.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте також звернув увагу на те, що якщо країни-члени Альянсу залишать витрати на оборону на рівні 2% від ВВП, то НАТО не зможе захистити своїх членів упродовж 3-5 років.
За повідомленням, у 2022 році 32 країни НАТО витратили на свою оборону понад 1,3 трильйона доларів, що перевершило прогнозовані показники.
