На Буковині організатори схеми переправили за кордон майже сотню чоловіків
У Національній поліції повідомили про розкриття схеми, що дозволяла уникнути призову близько ста чоловікам. Кожен з них сплачував організаторам по 200 000 гривень.
Згідно зі слідством, цю схему організував 37-річний житель Чернівецької області у співпраці з двома своїми знайомими. Вони підшукували фіктивних осіб, реєструючи їх як підприємців, отримували ліцензії на міжнародні перевезення, вносили дані до системи «Шлях», забезпечували транспорти для перетину кордону та шукали клієнтів для втечі. Після отримання грошей вони переправляли людей через державний кордон України, представляючи їх як водіїв псевдо-підприємців.
У процесі розслідування, під наглядом Офісу генпрокурора та за допомогою спецпідрозділу «Дозор» ДПСУ, було проведено обшуки за адресами учасників злочинної групи. Вилучено документацію, чорнові записи, мобільні телефони та грошові кошти.
Слідчі особи повідомили про підозру організатору та його спільникам за частиною 3 статті 332 Кримінального кодексу України, що стосується незаконного переправлення осіб через державний кордон. Зловмисникам загрожує до дев’яти років ув’язнення.
Нагадаємо, раніше у Волинській області було виявлено групу, що організовувала незаконний виїзд чоловіків до Європи через Білорусь.
