Кремль ліквідовує дев’ять шахт на окупованому Донбасі під приводом «нерентабельності»
У Центрі національного спротиву повідомили в Telegram, що Кремль має намір закрити дев’ять шахт на тимчасово окупованій території Донбасу під приводом їх «нерентабельності». Офіційні причини, які наводять, стосуються цін на вугілля та витрат, тоді як насправді ситуація свідчить про розграбування промисловості, накопичення токсичних відходів та відсутність будь-яких перспектив.
Центр вказав, що Росія планує «повернути» дев’ять з п’ятнадцяти шахт, які раніше були передані в оренду так званим інвесторам, і стверджує, що їх експлуатація стала неприбутковою. В реальності ж шахти були вичерпані і знищені після «оренди».
Ця схема є повторенням дій, які були здійснені в Криму: розграбування, закриття та знищення всього, що лишилося після української незалежності. У Центрі національного спротиву наголосили, що українські ресурси не можуть бути прибутком для окупантів і закликали всіх фіксувати випадки мародерства.
Також інформацію про розграбування економічних ресурсів на території, що перебуває під контролем окупантів, закликають надсилати через анонімний чат-бот.
Нагадаємо, що в Сімферополі, під приводом «реконструкції», російські окупанти знищують дитячий парк.
