Інвестори затягнуть пояс: Іспанія внесла зміни
Одним із суттєвих та вагомих привілеїв для багатих людей була так звана «золота віза» в Іспанії. Вона дозволяла на постійній основі жити в державі за умови масштабних інвестицій в нерухомість. На початку тижня іспанський прем’єр-міністр заявив про припинення даної програми.
Чому «золота віза» відкликана
Видання Reuters повідомляє, що, за словами Санчеса, який обіймає посаду іспанського прем’єр-міністра, завершення цієї програми зробить можливість придбання бюджетної нерухомості адекватним правом, а не «спекулятивним бізнесом», як це було протягом останніх кількох років.
Відповідно до правил «золотої візи», громадяни країн, які не є членами Євросоюзу, могли інвестувати від 500 тисяч євро особистих коштів (без іпотеки та інших видів кредитування) і, таким чином, отримували право жити і працювати в країні протягом 3 років.
Пан Санчес впевнений, що саме через «золоту візу» житло в Мадриді та інших великих містах стало практично недоступним для тих, хто живе там і чесно платить податки на благо країни. На його думку, не менше 94 з кожної сотні «золотих віз» видавалися саме за інвестування в житлові та комерційні будівлі.
Коли все закінчиться
Процес ліквідування програми запуститься на щотижневих зборах Кабінету Міністрів (9.04.). Попередньо вони детально вивчать звіт від Міністерства житлово-комунального господарства Іспанії і приймуть остаточне рішення.
Відомо, що «золоті візи» з’явилися в Іспанії 2013 році. З тих пір (до осені 2022 р.) було видано майже 5000 дозволів на проживання.
