ЄС стикається з труднощами у зниженні ліміту цін на російську нафту через напруження на Близькому Сході
Минулого тижня Європейська комісія внесла до санкційного пакета проти Росії пропозицію знизити ціновий ліміт на нафту для країн “Великої сімки” до 45 доларів за барель, з нинішніх 60 доларів. При цьому деякі держави-члени ЄС висловлюють занепокоєння, що ця ініціатива може не отримати потрібної підтримки від урядів ЄС без участі США, повідомляють дипломати, які не хочуть розкривати свої імена через конфіденційність обговорень.
На зустрічі послів у Брюсселі група країн ЄС висловила свої побоювання щодо зниження ціни. За словами деяких дипломатів, було порушено питання про необхідність співпраці з країнами G7, що свідчить про небажання діяти автономно без США. Останнє підвищення цін на нафту ускладнило ситуацію для Європи щодо координації дій з партнерами без підтримки Сполучених Штатів.
ЄС, разом з Великою Британією, вживає заходів для зменшення доходів Росії від продажу нафти, оскільки ці кошти Кремль використовує для фінансування військових дій проти України.
Останніми місяцями ціни на нафту залишалися нижчими за ліміт G7, проте різко зросли після недавніх ударів Ізраїлю по Ірану.
Також варто зазначити, що 16 травня в Альберті, Канаді, розпочався саміт лідерів країн “Великої сімки”. Ціни на нафту тривали нестабільними 16 червня, демонструючи підвищення на 7% у п’ятницю, оскільки нові удари Ізраїлю по Ірану посилили побоювання про можливе розширення конфлікту на весь регіон, що може істотно вплинути на експорт нафти з Близького Сходу.
